Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Zpět na všechny příspěvky
admin | 17. 09. 2021 |

Zrušení 3. ročníku Veletrhu povoláni Opava

thumb

Dobrý den,

 

je nám velmi líto, ale vzhledem k současné epidemiologické situaci a vládním opatřením platným pro základní školy nejsme ani letos schopni uskutečnit bezpečné konání Veletrhu povolání Opava.

 

Stejně jako v minulém roce, kdy se veletrh již nemohl konat, připravujeme doplňkové aktivity:

 

  • Ve spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti a Moravskoslezským krajem proběhne Online veletrh středních škol našeho kraje (pro opavské střední školy v termínech 23. listopadu 2021 a 24. ledna 2022). Bližší informace získáte na https://veletrh-skol.msk.cz/skoly.  Tato akce již plně nahradí aktivitu, kterou loni organizovalo MAS Opavsko, a sice online představení opavských středních škol.

 

  • Na začátku listopadu plánuje MAS Opavsko spolu s OHK Opava opětovné online setkání s rodiči žáků, kteří se chtějí informovat, jak co nejlépe se svým dítětem vybrat vhodné povolání, resp. obor vzdělání. Bližší informace a přesný termín akce bude zveřejněn ke konci září na www.veletrhpovolani.cz.

 

  • Moravskoslezský pakt zaměstnanosti spolu s Okresní hospodářskou komorou Opava a MAS Opavsko plánuje také letos představit obory vzdělání, přímo u zaměstnavatelů, a to formou buď prezenčních nebo online exkurzí. Od listopadu budou moci žáci základních škol shlédnout konkrétní pracovní pozice a náplň práce, kterou daná pozice obnáší. Bližší informace a termíny budou zveřejněny na www.veletrhpovolani.cz.

 

  • V neposlední řadě i letos připravíme pro žáky 9. tříd základních škol našeho okresu pracovní sešity, které jak doufáme, budou i letos všem žákům nápomocny s výběrem vhodného studijního oboru a s přípravou na dny otevřených dveří středních škol, případně s přípravou na exkurzi u zaměstnavatelů.

 

Střední školy samozřejmě i letos plánují dny otevřených dveří. Termíny a aktuální způsob konání najdete přímo na webových stránkách škol, přehled termínů od konce září taky na www.veletrhpovolaní.cz.

 

 

Přejeme krásné podzimní dny a hlavně pevné zdraví.

 

 

Dr. Walo Hinterberger                                                         Mgr. Petra Ballová

místopředseda představenstva OHK Opava                      ředitelka KoP ÚP ČR Opava

Zpět na všechny příspěvky