Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Informa

Volba povolání je i věcí rodičů!

Bude-li Vaše dítě brzy končit základní školu a čeká-li jej tedy výběr povolání, je Veletrh povolání určen právě pro Vás.

Povzbuďte a podpořte své děti při výběru pro ně vhodného povolání a správného vzdělávání.

Pomozte Vašemu dítěti ve výběru povolání a nenuťte jej k oboru nebo vzdělávání, které mu nebude nic říkat. Výběr profese a vzdělání má vyhovovat dovednostem a talentu dítěte. Jen tak se pak bude ve svém budoucím povolání cítit dobře, dále se rozvíjet a mít předpoklady pro další kariérní postup. Čím vhodnější vzdělání děti po ukončení základní školy získají, tím nižší je riziko, že budou později nezaměstnané.

Návštěva Veletrhu povolání může být právě tím prvním krokem, jak se informovat osobně o možnosti studia oborů na středních školách a o možnostech uplatnění těchto oborů u významných zaměstnavatelů v regionu. Využijte příležitosti k osobnímu rozhovoru s představiteli středních škol a firem.

Každý žák 9. třídy dostane v říjnu pracovní sešit, s kterým se může připravit na návštěvu Veletrhu povolání a prohlídky ve firmách. Kromě toho jsou v něm jednoduché dotazy týkající se volby povolání obecně. Podívejte se s Vaším synem nebo Vaší dcerou na tento sešit (ZDE).

Vezměte svou dceru/syna na návštěvu dnů otevřených dveří na středních školách

Následující možností, jak se informovat o jednotlivých profesích a oborech jsou právě dny otevřených dveří na středních školách. Termíny najdete níže. Vybírejte především dny otevřených dveří těch škol a těch oborů, které dceru/syna zajímají nejvíce.

Je také plánováno, že se opavské střední školy budou žákům a rodičům opět – stejně jako v listopadu loňského roku – prezentovat online. Termíny najedete ZDE.

Domluvte si případnou návštěvu u zaměstnavatelů

Žáci 9. tříd budou navštěvovat některé zaměstnavatele se svou školou a/nebo mohou sledovat online prezentace oborů u některých zaměstnavatelů.

Těchto návštěv se rodiče účastnit nemohou. V případě zájmu si ale můžete u zaměstnavatelů domluvit návštěvu individuální. V tom Vám mohou pomoci zástupci Okresní hospodářské komory Opava, kteří Vám rádi kontakt se zaměstnavatelem domluví.

Bivoj
Bagr

DOPROVODNÝ PROGRAM PRO RODIČE COBY DŮLEŽITÉ PRŮVODCE DĚTÍ PŘI VOLBĚ POVOLÁNÍ

Období volby povolání je výzvou také pro rodiče. Veletrh chce proto rodičům nabídnout i další informační akce a tipy. Využijte této příležitosti a přijďte si promluvit s odborníky z firem a škol o tom, co která profese obnáší.

Odpolední nebo večerní akce, jejímž cílem je nejen informovat rodiče o kariérovém poradenství na školách, ale především představit různé nástroje, které mohou rodičům a dětem pomoci s volbou budoucího povolání, proběhne v rámci Veletrhu povolání, případně online.

Termín a podrobné informace o této akci Vám přineseme na začátku října. Akce pořádá MAS Opavsko a účast je zdarma.

ČAS NÁVŠTĚVY RODIČŮ A JINÝCH MIMOŠKOLNÍCH NÁVŠTĚVNÍKŮ VELETRHU

Z kapacitních důvodů doporučujeme u mimoškolních návštěvníků přijít na veletrh v době od 14 do 17 hodin.

Termíny DOD středních škol, které se prezentovaly na Veletrhu povolání 2019, a které se nově přihlásily v roce 2021.

Všechny termíny DOD pro rok 2021/22, seřazeny dle data, jsou ke stažení ZDE, seřazené dle školy pak ZDE.