Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Role učitele

Ačkoli hlavní je při výběru povolání vliv rodičů, i učitelé hrají v tomto důležitém momentě v životě každého člověka zásadní roli. Umí poradit, odhadnout, na co je kdo dobrý, co ho baví, co mu jde, kde se asi najde.

Pro učitele a žáky jsme opět připravili pracovní sešit, který můžete stáhnout ZDE. Každý žák 9. třídy obdrží vytištěnou kopii v říjnu 2021. Pracovní sešit slouží jako příprava a průvodce nitrem každého žáka. V jednotlivých kapitolách si srovná v hlavě, co má rád, co ho dokáže zaujmout a v čem se cítí silný. Na dny otevřených dveří u středních škol a na prohlídky u zaměstnavatelů poté přijde s konkrétnější představou o tom, na které obory by se chtěl přednostně podívat.

Nástroje pro podrobnější přípravu volby povolání naleznete v dokumentech školy, např. nové materiály Kompas z MAS Opavsko, unikátní pracovní pomůcky, které vašim dětem pomohou zmapovat si své zájmy, schopnosti a silné stránky. Sešit můžete získat buď v tištěné podobě na základních školách, případně bude ke stažení na stránkách www.cestakpraci.eu.

EXKURZE DO FIREM

Řada firem/zaměstnavatelů – některé letos poprvé – nabízejí možnost exkurze pro žáky 9. tříd. Exkurzi domluví výchovný nebo kariérový poradce přímo s panem Zieglem z MS Paktu (rziegl@mspakt.cz, 774 165 999).

Bagr