5. - 6. října 2022

Veletrh povolání Opava

VOLBA POVOLÁNÍ JE I VĚCÍ RODIČŮ

Povzbuďte a podpořte své děti při výběru pro ně vhodného povolání a správného vzdělávání. Bude-li vaše dítě brzy končit základní školu a čeká-li jej tedy výběr povolání, je zde Veletrh povolání právě pro vás. Pomozte vašemu dítěti ve výběru povolání. Můžete ho stimulovat, podporovat a povzbuzovat. Nenuťte jej k oboru nebo vzdělávání, které mu nebude nic říkat. Výběr profese a vzdělání má vyhovovat dovednostem a talentu dítěte. Jen tak se pak bude ve svém budoucím povolání cítit dobře, dále se rozvíjet a mít předpoklady pro další kariérní postup. Čím vhodnější vzdělání děti po ukončení základní školy získají, tím nižší je riziko, že budou později nezaměstnané.

Každý žák 9. třídy dostane v září pracovní sešit, s kterým se může připravit na návštěvu Veletrhu povolání a prohlídky ve školách a firmách. Kromě toho jsou v něm jednoduché dotazy týkající se volby povolání obecně. Podívejte se s Vaším synem nebo Vaší dcerou na tento sešit, který bude v dispozici na začátku září (ZDE).

DALŠÍ INFORMACE A AKCE

Veletrh chce rodičům nabídnout i další informační akce a tipy. Využijte tuto příležitost a přijďte si promluvit s odborníky z firem a škol o tom, co která profese obnáší.

Po Veletrhu povolání se budou konat dny otevřených dveří pořádané u středních škol a exkuze k jednotlivým zaměstnavatelům. Využijte tuto možnost a ještě blíže se seznamte s tím, jak je možné v našem regionu studovat a v praxi uplatnit konkrétní obor! Těchto návštěv u zaměstnavatelů se rodiče účastnit nemohou. V případě zájmu si ale můžete u zaměstnavatelů domluvit návštěvu individuální. V tom Vám mohou pomoci zástupci Okresní hospodářské komory Opava, kteří Vám rádi kontakt se zaměstnavatelem domluví.

INFORMAČNÍ PODVEČER PRO RODIČE COBY PRŮVODCE PŘI VOLBĚ POVOLÁNÍ

Na setkání s profesionálními kariérními poradci se dozvíte nejen to, proč je lepší začít otázkou, jaké povolání je to správné, a až pak se ptát, která škola mě na něj připraví. Zjistíte také, kde najít užitečné informace, jaké jsou možnosti kariérového poradenství na Opavsku nebo kde najdete zajímavé aplikace, které vám i vašim dospívajícím dětem s volbou pomůžou.

Během Veletrhu povolání jsou naplánovány dvě schůzky. Setkání pořádají Místní akční skupina Opavsko a Okresní hospodářská komora Opava.

Termín a podrobné informace o této akci Vám přineseme v září. Účast bude zdarma.

RODIČE A MIMOŠKOLNÍ NÁVŠTĚVNÍCI VELETRHU

Z kapacitních důvodů doporučujeme u mimoškolních návštěvníků přijít na veletrh v době od 14 do 18 hodin. Samozřejmě ale můžete prohlídku absolvovat kdykoli.

VEZMETE SVOU DCERU/SYNA NA NÁVŠTĚVU DNŮ OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH

Následující možností, jak se informovat o jednotlivých profesích a oborech jsou právě dny otevřených dveří na středních školách. Termíny najdete níže. Vybírejte především dny otevřených dveří těch škol a těch oborů, které dceru/syna zajímají nejvíce.

Dny otevřených dveří

Terminy DOD středních škol a zaměstnavatelů, které se prezentují na Veletrhu, budeme postupně doplňovat.

Všechny termíny DOD jsou ke stažení zde na začátku září.